Документи

ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЖИТЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

Дотримання даних правил є необхідною передумовою запобігання руйнування будинків, збереження естетичного вигляду, виникненню конфліктів, та забезпечує експлуатацію житла на тривалий термін. Актуальна версія правил завжди доступна на сайті УК “Спектрум-Сервіс”  

Для зручності роботи з УК «Спектрум-Сервіс» власникам/орендарям квартир рекомендується заповнити форму “Анкета власника квартири”, яка доступна на сайті УК “Спектрум-Сервіс”.

На території житлового комплексу суворо забороняється:

 1. Самовільне встановлення будь-яких зовнішніх елементів та конструкцій (балконних рам, кондиціонерів, вікон, супутникових антен, рекламних вивісок та стендів тощо) на фасадах будинків та Території комплексу без письмового погодження директором УК «Спектрум-Сервіс». Умови встановлення зовнішніх елементів узгоджуються шляхом подачі письмової заяви, у відповідь на яку надається відповідний дозвіл та схема.
 2. Пошкодження несучих будівельних елементів та конструкцій з метою перепланування квартир. Неприпустима поява тріщин чи інших руйнувань цих будівельних елементів. За появи будь-яких дефектів – мешканець або власник приміщення зобов’язаний негайно повідомити про ситуацію представників УК «Спектрум-Сервіс».
 3. Самовільне втручання в роботу загально будинкових мереж водопостачання, водовідведення, газопостачання та електрифікації.
 4. Викидання в каналізацію будівельних сумішей, ганчрок, піднузок, предметів особистої гігієни, кульків та інших предметів, а також жирів та твердих залишків їжі, які можуть спричинити її забиття. У випадку забиття каналізації будинок може бути відключено від водопостачання на тривалий термін. Для запобігання даного явища рекомендується проводити періодичні очищення внутрішньоквартирних зливних труб за допомогою активних хімічних засобів типу “кріт”.
 5. Загромадження проходів та місць загального користування побутовим та будівельним сміттям. Сміття необхідно викидати у спеціально відведені для цього урни та контейнери. Користування контейнерами для будівельного сміття дозволяється після оплати відповідного тарифу.
 6. Псування об’єктів благоустрою, майна загального користування у будь-якому виді. У випадку виявлення факту пошкодження майна винуватець зобов’язаний компенсувати вартість приведення майна до первісного стану.
 7. Використання підйомно-вантажних пристроїв для підйому вантажів на висоту (за типом “кран у вікно”).
 8. Самовільна посадка зелених насаджень на території Комплексу, без письмового погодження  директором УК «Спектрум-Сервіс».
 9. Паркування та розвантаження автомобілів у заборонених місцях (троутари, велосипедні доріжки, газони тощо…).
 10. Куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:
 • у ліфтах і таксофонах;
 • на дитячих майданчиках;
 • у    приміщеннях   та   на   території   спортивних   і фізкультурно-оздоровчих  споруд  та  закладів  фізичної культури і спорту;  
 • у під’їздах житлових будинків;
 • на    стаціонарно   обладнаних   зупинках   маршрутних транспортних засобів.

(Відповідно до ч.2 ст. 13 Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення” від 16.12.2012).

Гучний спів і викрики, використання звуковідтворювальної апаратури та інших джерел побутового шуму, проведення салютів , феєрверків, використання піротехнічних засобів.:

 • у будні дні – з 22:00 (для ремонтних робіт – з 21:00) до 8:00
 • у вихідні дні – цілодобово

(Відповідно до ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» від 24.02.1994).

Вигулювання собак на території Комплексу.

Відповідно до ст.154 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в не відведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 1го до 3х неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»;

Відповідно до норм моралі та людяності:

 • вигулювання собак слід проводити тільки на території, спеціально відведеній для цієї мети (майданчики для вигулу собак) або на у малолюдних провулках та угіддях без благоустрою;
 • Екскременти (фекалії) собак повинні бути негайно прибрані власниками;
 • ОБОВ’ЯЗКОВО, щоб уникнути укусів та переляку дітей – вигулювати собак можна лише в наморднику або на короткому повідку, а сторожових собак слід утримувати на міцному прив’язі і спускати з прив’язі лише в закритих дворах.

 

Після отримання ключів власники повинні у двотижневий термін перевірити працездатність котла, систем електропостачання, опалення, гарячого та холодного постачання.

 1. У зимовий період Власники зобов’язані підтримувати температурний режим в квартирах не нижче +18 С протягом всього опалювального періоду. У разі виникнення загрози розриву трубопроводів системи водопостачання/водовідведення у зв’язку з їх промерзанням – без попередження буде припинено водопостачання будинку на період дії відповідних погодних умов. У разі прориву трубопроводів вартість їх відновлення та заподіяна шкода будуть відшкодовані за рахунок мешканців, які не підтримують у квартирі відповідний температурний режим.
 2. Оплата комунальних послуг за минулий місяць здійснюється з 1 по 20 число поточного місяця. 
 3. Під час виявлення ознак витоку газу мешканці квартир повинні негайно повідомити газову службу за тел. 104 і служби електропостачання з метою відключення мережі будинку від подачі струму.
 4. Під час вимкнення електроенергії в будинку необхідно:
 • Перевірити справність вимикачів квартирного розподільчого щита (далі РЩ). Упевнитися що всі автомати увімкнені та знаходяться у правильному положенні.
 • Перевірити справність РЩ на сходовій клітині. При правильній роботі лічильник повинен бути увімкнений. Всі вимикачі повинні знаходитися в увімкненому положенні.
 • При встановленні факту припинення електроенергії у будинку слід звернутися за контактним номером ПАТ “Київобленерго” та уточнити – чи не відбулося планове чи аварійне відключення на лінії. Для цього потрібно назвати свою або сусідню вулицю. Якщо відключень не зафіксовано – слід зателефонувати диспетчеру УК “Спектрум-Сервіс”

 

Під час встановлення факту підтоплення необхідно перекрити воду у квартирах верхніх поверхів (кран перекриття на сходовій клітині). У випадку неможливості перекриття крану квартири-підтоплювача необхідно звернутися в  УК “Спектрум-Сервіс” з проханням перекрити стояк.

Заявки на ремонт та обслуговування внутрішньоквартирних мереж приймаються ВИКЛЮЧНО в робочий час.